İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıkça Sorulan Sorular

DENKLİK İŞLEMLERİ

 • İlçemizde yurt dışından gelen öğrenciler için denklik birimi var mıdır?

  İlçemizde yurt dışından gelen öğrencilerimizin eğitim öğretimine Türkiye’ de devam edebilmelerini sağlamak amacıyla denklik belgesi verilmesi işlemi başlamıştır. Her gün Denklik Birimi 09.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Günlük 10 randevu kabulü yapılmaktadır.

ORTA ÖĞRETİME KAYIT VE NAKİL İŞLEMLERİ

 • Çocuğumun kayıt veya naklini mahallemde bulunan liseye (Orta öğretim kurumuna) nasıl yaptırabilirim?

  Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin Ortaöğretime Geçiş ve Kayıtlar, Alan/Dala Geçiş ve Görevlere İlişkin Hükümler başlığında Madde 21 ‘ e göre  

  (2) Kayıtlar, öğrencinin e-Okul sistemi veya denklik belgesindeki bilgilerine göre yapılır. Adres tespitinde ulusal adres veri tabanı ikamet adres bilgileri esas alınır. Öğrencilerden kayıt için başka belge istenmez.

  (5) a) Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi veya Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinden örgün ortaöğretim kurumlarına ders kesiminden yeni öğretim yılı birinci döneminde ekim ayının sonuna kadar, ikinci dönemde ise dönemin ilk iş gününden şubat ayı sonuna kadar nakil ve geçişleri yapılır

  Ancak bu şartları taşıdığı halde; Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretime Geçiş Yönergesi ve/veya Kılavuzu hükümleri çerçevesinde ortaöğretim kayıt alanı içindeki okullara yerleşemeyen öğrencileri, aynı merkez ilçe/ilçedeki diğer ortaöğretim kayıt alanlarındaki boş kontenjanı bulunan okullara tercihe ve OBP (Orta Öğretim Başarı Puanı) üstünlüğüne bağlı olarak yerleştirir.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU SÜRECİ

 • Ücretli öğretmenlik başvuruları nasıl yapılıyor?

  Ücretli öğretmenlik başvuruları e devlet modülü üzerinden kişisel başvuru yoluyla yapılmaktadır. Ayrıca başvuruların daha kolay yapılabilmesi için Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Web sitesinde yayınlanan ‘Ücretli Öğretmenlik Müracaat Formu’ doldurularak, Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Birimine elden teslim etmek şartı ile de yapılmaktadır. Kaymakamlık görevlendirmelerinde lisans mezunu ve pedagojik formasyon almış olanlar öncelikle görevlendirilecektir.

YÜZYÜZE EĞİTİM HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Yüz yüze eğitime katılamayan öğrencilerin eğitim öğretim süreci nasıl devam edecektir?

  Yüz yüze eğitime katılamayacak olan öğrencilerimizin eğitim öğretim süreci daha önce Milli Eğitim Bakanlığımızın planladığı doğrultuda EBA TV üzerinden devam edecektir.

Uzaktan eğitim sürecine katkı sağlayacak olan tablet dağıtımları ne zaman yapılacaktır?

 • Uzaktan eğitim sürecine katkı sağlayacak olan tablet dağıtımları ne zaman yapılacaktır?

  Bakanlığımızın uzaktan eğitim sürecinde dağıtacağı tabletler konusunda okul müdürlüklerinden  08.10.2020 tarihine kadar bildirilmek üzere ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz hakkında görüş istenmiş olup, müracaat süresi bitmiştir. Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Destek Hizmetleri Biriminin düzenlemiş olduğu listeler İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iletilmiştir. Başvurular bitmiş olup Bakanlığımız gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra tablet dağıtımına okul müdürlükleri vasıtasıyla başlayacaktır. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’ un yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir: 

  "Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilerimize hızla ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz dağıtım stratejisi var, buna göre hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları peyderpey ulaşmaya başlayacak. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri resmi veriler üzerinden önceliklendirdik. Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek ve bu cihazlar, okul yönetimleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.''

Kocatepe Mah Gümrük İskele Cad No 52 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.