İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL mesajında şu cümlelere yer verdi; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile kutluyoruz."
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL´un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

           Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bizler, maziyi unutmayarak milli benliğimize sahip çıkacak,  müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

           Türkiye Cumhuriyeti geçen 94 yılda uluslararası arenada çok önemli bir seviyeye gelmiş, ekonomik, kültürel, eğitim ve askeri konularda da önemli bir mesafe kat edip dünya devletleri içersinde hatırı sayılır bir konuma gelmiştir. Muhakkak ki bunda gücünü milletinden alan demokratik bir Cumhuriyet rejiminin olması önemli rol oynamıştır.

           Türkiye Cumhuriyetinin temelinin Türk Milli kültürü olduğunu, “Bir tek şeye muhtacız çalışkan olmak” prensibini daima göz önünde bulundurup çalışarak, Cumhuriyetimizi dünyanın en güçlü, en itibarlı, en önde devletleri arasında bulundurmak vazgeçilmez ilk hedefimizdir. Bunun için zihnen ve bedene çalışmaya devam edeceğiz.

           Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duyguları ve rahmetle anıyor, başta eğitimcilerimiz ve öğrencilerimiz olmak üzere milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

                                                                                            Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                      Dr. Abdülaziz YENİYOLİsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.