İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL´un 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeni ile verdiği mesajda ;
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL´un 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, büyük bir özveriyle hizmet veren öğretmenlerimizin ve eğitimin en önemli destekçileri velilerimizin yeni eğitim öğretim yılı heyecan ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.

Bu bilinçle; çocuklarımızı ve gençlerimizi milli, manevi ve kültürel değerlerine bağlı, ailesini, milletini ve vatanını seven, insan haklarına saygılı, dünya platformunda başarı çıtasını yükseltmiş, bilginin rehberliğinde araştırıp üreten ve sorgulayarak bilgiyi kullanan, değişime açık ve yenilikçi ama en önemlisi ülkesinin menfaatlerini ve insanlığın faydasını düşünen bireyler yetiştirmek en asli görevimizdir.

Bu görev bilinci, bizde önemli bir sorumluluk, aynı zamanda gönül verdiğimiz kutsal bir değerdir. Ülkemizin içerde ve dışarıda karşı karşıya bırakıldığı zorluk ve ihanetleri düşünecek olursak; eğitim öğretimde kaybedilecek tek bir çocuğumuz, tek bir fert yoktur.

Kıymetli Velilerimiz,

Eğitim uzun vadeli ve özveri isteyen bir süreçtir ve bu süreçte evlatlarımıza en büyük desteği sizler vereceksiniz. Ülkemizin güçlü yarınlara ulaşması öğrencilerimiz gayreti kadar sizlerin desteği ile mümkündür. Etkili, kalıcı ve verimli bir eğitim öğretim ortamının sağlanmasında veli, okul ve öğretmen işbirliği çok önemlidir. Evlatlarınızın eğitimine gösterdiğiniz ilgi ve yaklaşımınız çocuklarımızın eğitim hayatında ve hayat karşısında duruşlarını belirlemesinde son derece önemlidir. Bu vesile ile evlatlarımızın başarılarında ve bu başarının daim olmasında desteğinizi önemsiyoruz.

Fedakâr ve Çalışkan Öğretmenlerim,

Nesillerimizin yetişmesinde, geleceğimizi inşa etme yolunda en büyük gücümüz sizlersiniz. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, tarihimizi,   kültürümüzü, değerlerimizi sizlerin desteği ve özverisiyle aktarabileceğimizin bilincindeyiz.   

Millî kültürümüzü ve değerlerimizi yaşatmanın en temel yolu eğitimdir. İnsan mukaddesatı olandır. Mukaddesatımızın ve kültürümüzün aktarılmasında ülkemizin güçlü yarınlara taşınmasında, en etkin rolü siz üstlenecek; çağın yeniliklerine hâkim, üreten, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çıktığımız bu yolda birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. 

Sevgili Öğrencilerim,

Tek amacımız sizin kendinizi ifade ederek mutlu olmanızdır. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü olarak güçlü Devletimizin destek ve çalışmalarıyla elimizden geleni yapma gayretindeyiz. Hazırlanan yeni müfredat programıyla da sizleri, araştırmacı ve üretken bir anlayışa taşımak amacındayız. İnanıyorum ki, sizler köklerinizden aldığınız asaletle sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirecek ve güçlü Türkiye’nin yarınlarına büyük imzalar atacaksınız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere, fedakârca çalışan maarif kadromuzun ve velilerimizin 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılını kutluyor, İlçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                    Dr. Abdülaziz YENİYOL

                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

İsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.