İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdülaziz YENİYOL´un 23 Nisan Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdülaziz YENİYOL 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajında şunları söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Abdülaziz YENİYOL´un 23 Nisan Mesajı

             Egemenlik birey ve insan topluluklarının haklarını koruma altına alan barış ve güvene dayalı bir sistemdir. Egemenlik kavramı ilk olarak Fransız hukukçu Jean Badin tarafından ortaya atılmıştır. Fransız hukukçu devletin mutlak ve sürekli gücünü nitelemek için bu kavramı kullanmıştır.

               Egemenliğin tek meşru kaynağı ve sahibi millettir. Milletin iradesi fertlerin iradelerinin bir araya gelmesinden ve kaynaşmasından oluşmaktadır. Hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası milli egemenliktir güçlünün zayıf karşısında korunmasıdır. Egemenlik belli bir kişiye, sınıfa ve zümreye değil bütün halinde topluma aittir. Milletimizin değerleriyle savaşarak değil, o değerlere sahip çıkarak, millet iradesinin üzerinde beşeri anlamda hiçbir otoriteyi kabul etmeyerek Mustafa Kemal’in “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” sözünü kitaplardaki yerinden çıkarıp hayatın eksenine oturtarak ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağız.

               Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, küresel ölçekte düşünürken, milli değerlerinden uzaklaşmayan, tarihini bilen, ufkunu gören, araştıran,  üreten, ahlaki ve insani kazanımlara sahip bireyler olarak yetiştireceğiz.

                Cumhuriyetimizin kurucusu, milli egemenliğimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e göre çocuk bir vatan gibi sevilmeli, ulusun haklarını korur gibi korunmalıydı. O sevdiklerine hangi yaşta olurlarsa olsunlar “çocuk” diye seslenirdi. İşte tüm çocukları kucaklayan bu bayram da onun çok sevdiği çocuklara en güzel armağanlarından biridir.Bu aziz millet dün olduğu gibi bugün de birlik, beraberlik içinde, atalarının emanetlerinin tek sahibi olduğunu bilerek, 23 Nisanın anlamını kavrayarak, içimize sindirerek, önümüze uzanan kutlu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir. 


               Bu duygu ve düşüncelerle, tüm milletimizin, çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                          Abdülaziz YENİYOL

                                                                                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü

İsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.