İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL´un İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL´un İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

 

 

Kıymetli Öğretmenler, Değerli Veliler ve Geleceğimizin Teminatı Olan Sevgili Öğrenciler;

 

      Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken; değerli öğretmenlerimiz de, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, Başöğretmenimiz Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında yetiştirmenin onurunu yaşıyorlar.

 

      Değerli öğretmenler, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına çok gayretli olmalı, Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim için çalışmalıyız. Çocuklarımıza pozitif bilimlerin yanı sıra, milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirme yönünde yapacağınız her çalışma; gelecekte, dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alacak Türkiye’mizin sağlam bir toplum yapısına sahip olmasına vesile olacaktır.

    

      Değerli velilerimiz kıymetli eğitimciler ! Büyük Türkiye diyoruz, büyük Türkiye’ye inanıyoruz. Büyük Türkiye, medeniyet davasını şaha kaldırmaktır. Büyük Türkiye, ülkemizi hikmet eğitiminin merkezi yapmaktır. Evet, hem Büyük Türkiye’yi hem de kadim medeniyeti birlikte inşa edeceğiz.  Başarmak zorundayız ve başaracağız. İnşallah yarınların büyüğü öğrencilerimizle Büyük Türkiye’yi hayata geçireceğiz. Dünyaya ve bütün insanlığa söz veriyoruz. İnsanlığı, adalet ve merhamet yüklü medeniyetimizle buluşturacağız. Dünyaya barışı, huzuru, kardeşliği hediye edeceğiz. Bizler inanıyoruz ki kalemin gücü kılıcı kesecektir.

 

     Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2015-2016  eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.

 

                                                                                                                         Abdülaziz YENİYOL

                                                                                                                            İlçe Milli Eğitim Müdürü

İsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.