İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL´dan ATATÜRK´ü Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 77. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL´dan ATATÜRK´ü Anma Mesajı

    İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL yayınladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77’ncı yıl dönümünde rahmetle ve şükranla anıyoruz.  

     Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı ile yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmış, bağımsızlığını ilelebet yaşatma, azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir.  

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan ve Anadolu halkının canlarını feda etme uğruna verdikleri mücadele, dünyada pek çok topluma örnek olmuştur. Atatürk´ün ardından bıraktığı eserin büyüklüğü milletimizin geleceğe gurur ve güvenle bakmasını sağlamaktadır.   

     Bu anlamda ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkararak, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde her alanda dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi yapmak hepimizin asli görevidir. O’nun fikirlerini, ilkelerini, başarılarını yaşatmak ve ideallerini en ileri demokrasi bilinci ile hayata geçirmek hepimizin ortak sorumluluğudur.  

     Gelecek nesillerimizin de aynı bilinç ve inançla, bayrağı bizden devralacaklarına, cumhuriyetimizi daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancım tamdır.  

     Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” dedi.

İsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.