İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL´dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdülaziz YENİYOL  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Abdülaziz YENİYOL´dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Öğretmenlerimiz, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuk ve gençlerin eğitim, öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve onları yaşama hazırlayan toplumu inşa eden nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştıran mimarlarımızdır.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Öğretmenlerimiz sevgi ve fedakârlık gerektiren ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev yapmaktadırlar.

Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi Bilgi Toplumu Çağına hazırlayacak tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlar, bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anar, tüm öğretmenlerimize en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

İsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.