İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Abdülaziz YENİYOL´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Dr. Abdülaziz YENİYOL´un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

    Değerli Öğretmen arkadaşlarım, Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleği, geleceği inşa eden, bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran kutsal ve ulvi bir görevdir.

 

    Size bu görevi büyük bir özveri, fedakârlık, sevgi, hoşgörü ve sorumlulukla yerine getirirken eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra öğrencilerimize iyiliği, doğruyu, güzel ahlâkı, saygıyı ve sevgiyi öğretmektesiniz. Millî ve manevi değerlerine bağlı eğitimli bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün "‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü yarınlarımızı şekillendirecek çocuklarımızı büyük bir özen ve sevgi ile yetiştiren öğretmenlerimize yüklediği misyonu anlatmaktadır.

 

 

    Geleceğimizi emanet ettiğimiz nesillerin, değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurabilmesi, bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler haline gelmesindeki asıl güç olan ülkemizin dört bir yanında görev yapan ve geleceği inşa eden mimarlar olarak siz değerli öğretmenlerimiz, kutsal görevinizde göstermiş olduğunuz başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik eder, 24 Kasım Öğretmeler Günü´nüzü kutlarım.

 

                                                                                                                                  Dr. Abdülaziz YENİYOL

                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

İsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.