İSTANBUL BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bayrampaşa Kaymakamlığı ve Bayrampaşa Belediyesi´nin katkılarıyla Yıldırım Mahallesindeki belediye etkinlik alanında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma programı düzenledi.
BAYRAMPAŞA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

             

         Programa Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan CANBABA, Bayrampaşa Belediye BAŞKANI Atila AYDINER, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz YENİYOL, İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ ŞAHİN, belediye başkan yardımcıları,AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz KIDIL,eski ilçe başkanı Cemil YILDIZ,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri,öğretmenler,öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

         Saygı duruşu,İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan törende Hacı İlbey İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Fotoğraf ve Resim Sergisi açılışı yapıldı.                                                                         

24-07-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

         Etkinlikte Rıfat Canayakın Anadolu İmam Hatip Lisesi,Aliya İzzet Begoviç Anadolu İmam Hatip Lisesi, Saraybosna Ticaret Lisesi ve Nail Reşit Ortaokulu öğrencileri 15 Temmuz ile ilgili şiirler okudu. Programda ayrıca 15 Temmuz belgeselinin video gösterimi gerçekleştirildi.

         Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz YENİYOL; "Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeye, demokrasiye, hukuk devletine ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne haince yöneltilen her türlü tehdit unsurunu;tüm renklerini, farklılıklarını geride bırakarak, asilce bertaraf etmiştir. Asırlardır islamın beşiği olan bu topraklarda yeniden Büyük Türkiye´nin ayak sesleri duyulmaya başladı. Her geçen gün büyüyen ekonomisi, yetişmekte olan genç ve dinamik beyinleri,gelişen teknolojisi ve millileşen silah sanayisi ile bu coğrafyadaki mazlumlara kalkan olan, zalimlerin karşısında duran, 1400 yıldır islamın koruyuculuğunu üstlenen ecdâdın torunları olan aziz milletimizin yükselişini durdurmak istediler. Fakat milletin inancı ve okunan salâların yüzü suyu hürmetine , bu hain girişim başarısızlıkla sonuçlandı.  

          Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsız Türkiye uğrunda kahramanca şahadete yürüyen ve gazi mertebesine ulaşan tüm vatandaşlarımızı saygı,şükran ve minnetle anıyorum.

  24-07-2017

İsmetpaşa Mah Tuna Cad No3 Bayrampaşa/İSTANBUL - 0212 565 95 60 565 37 53

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.